skrevet den 19-06-2009

 

Det er altså ikke pænt.

 

 

 

Nu arbejdede jeg hele sidste weekend, alt i mens alle de øst-jydske surfere var på vandet med de små sejl. Nogle havde en rigtig god dag, andre måtte svømme i land med ødelagt udstyr.

 

Det er slet ikke sikkert at jeg overhovedet ville være kommet på vandet, men bare tanken om det, ville være rar, og selvfølgelig, muligheden.

Har lige haft et par fridage, men nej, har fået en virus der betyder at jeg ikke kan komme på vandet. (og nej det er ikke svineInfluenza, er testet)

 

Er langsomt ved at komme ovenpå, kigger vejrudsigt lidt frem, dvs til kommende weekend, uha det ser godt ud. Men hov.

Jeps, jeg skal også arbejde hele denne weekend. Det er altså surt.

 

Hvis jeg skal have de optimistiske briller på, så er det da godt at mit nye board ikke er dukket op. Det skulle have været her først i denne uge. Sådan er det ikke gået.

 

Importør har sat en sporing igang, men jeg har ikke hørt noget, så det er formodentlig sendt til en lille flække i Belgien, hvor det ligger på et afsides postkontor uden internet. Altså hvis det går som det plejer.

 

Noget helt andet.

Hvad sker der lige for windsurferne for tiden. Der er uhyggeligt stille på alle fora.

 

Er ferien ved at indtræffe, eller hvad er der galt?. Det kan selvfølgelig også skyldes at der er så meget vind hele tiden, at der kun er tid til at surfe. Bare det var mig.

 

 

Da jeg ikke selv er meget på vandet for tiden, kunne I jo pine mig lidt ved at sende en beretning, eller lidt billeder som jeg kan poste.

 

 

God vind derude.